شرکت رامان متخصص مقاوم سازی و بهسازی سازه های بتنی

آزمایش های FRP

آزمایش های FRP

استفاده از الیاف FRP روش بسیار مناسبی برای ترمیم و تقویت سازه های بتنی در مباحث مقاوم سازی در شرایط محیطی مختلف از جمله شرایط محیطی مهاجم خوردنده می باشند. این الیاف استحکام کششی و مدول الاستیسته بسیار بالایی نسبت به مصالح دیگر در مقایسه با وزن خود دارند.

با توجه به کاربرد بسیار مفید، حساس و گسترده الیاف FRP، باید کنترل هایی بر کیفیت این محصولات قبل و بعد از اجرا صورت گیرد تا از علمکرد صحیح این الیاف اطمینان پیدا کنیم. لذا شایسته است که طبق استاندارد ها و نشریه های بین المللی FRP معتبر آزمایشاتی را انجام بدهیم.

آزمایش کشش الیاف کربن FRP

 

از جمله آزمایشاتی یا تستهای FRP که قبل از اجرای مقاوم سازی صورت می گیرد آزمایش مقاومت کششی الیاف FRP می باشد.

این تست برای بدست آوردن ظرفیت نیروی کششی و کرنش کششی نهایی صورت می گیرد. نتایج بدست آمده از این آزمایش برای تعیین مشخصات مصالح، کنترل کیفیت و تضمین، طراحی و تحلیل و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست طبق استاندارد ASTM D3039 انجام می‌پذیرد.

تست خمش تیر بتنی مسلح شده با الیاف FRP

 

یکی دیگر از آزمایشات پر کاربرد در اجرای FRP، آزمایش Pull Off است. تست Pull Off برای بدست آورن نیروی چسبندگی FRP به بتن استفاده می‌شود.

همچنین این تست می‌تواند مکانیسم صحیح FRP را تشخیص دهد. در صورت اجرای نامناسب FRP، باید برای تصحیح آن اقدامات لازم را انجام داد.

تست Pull-off مطابق استاندارد ASTM D4541 انجام می‌شود.

آزمایش های FRP
انجام تست Pull-off
5/5 - (1 امتیاز)

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.